Resultat onlinetävling

Resultatlista onlinetävling Freestyle och HtM
Freestyle klass 1 Resultat Särskilj.
1 Marita Fagerberg Sheila Border collie 25,95
2 Felicia Uhre Dino Blandras 25,15
3 Tilda Carinder Lövgrodans Nilla Schipperke 24,85
4 Elin Hällberg Kamas Xindy Nederlandse kooikerhondje 24,55
5 Alexandra Sjöbeck Drefvikens Säg Oh Ah Kennedy Mellanpudel 24,4
6 Alexandra Sjöbeck Lightschaps Olympia Gaia Schapendoes 24,35
7 Maria Lindh Sine Cera Karelin Pudel 24,2 8,2
8 Pernilla Åhlin Tribusas Malvasson Churchill Shetland sheepdog 24,2 8,1
9 Malin Fräki Black Track´s Xclusiv Finsk lapphund 24
10 Lena Malmsäter Whalsay Poinsettia Shetland Sheepdog 23,8
11 Anette Wallin Legun’s Yaml Lackmus ”Yamel” Keeshond 23,75
12 Sofie Annersved Soybex Moonlight Shadow Kleinspitz / Tysk spets 23,65
13 Annie Gottfridsson Trollflickans Bond Finsk lapphund 23,55
14 Stina von Heijne Huset Elliots Lilla Bus Labrador 23,2 7,85
15 Tina Grahn Stella Blandras 23,2 7,75
16 Anette Björkvall Shellrick’s you never stop Franz Shetland sheepdog 22,95
17 Helena Strömgren Sobelkustens somebody to love Shetland sheepdog 22,9
18 Emma Thorsell Heavenly Beauty In It To Win IT Dvärgpudel 22,1
19 Mikaela Andersson Vallgårdens Coco Chanel Tysk Spets/ Mittelspitz 21,95
Freestyle klass 2
1 Monika Opperud Twinbox X’s Storm Boxer 23,35
2 Emma Thorsell Molly Blandras 23,15
3 Anette Björkvall Shellrick’s Gold Smith Hampus Shetland sheepdog 21,65
Inger Friberg Skovfarmens Chocolate Superhero Australian Kelpie disk
Freestyle klass 3
1 Caroline Ling Lazy – Lassie Border collie 26,05 8,8
2 Ella Johansson Väståkra Navy Blue Border collie 26,05 8,65
3 Britt Marie Webster Mountjoy Sagacious Sander Engelsk Springer Spaniel 24,4
4 Robyn Ählin Sobelkustens A Sky Full Of Stars Shetland Sheepdog 24,3
5 Elin Lorenz Chroje Jippie Dancing To The Stars Tollare 24,2
6 Anna Karlsson Zarvo’s Tangled Up In Blue Shetland sheepdog 23,65
7 Malin Söderberg Jax Miniature american shepherd 23,2
HtM klass 1
1 Tilda Carinder Lövgrodans Nilla Schipperke 24,95
2 Eva Rosvall Frihamras Midnight Astra pudel stor 24,55
3 Inga Törnqvist It’s Like Colt Always Loaded Berger Des Pyrénées À Face Rase 24,35
4 Pernilla Åhlin Tribusas Malvasson Churchill Shetland sheepdog 24,2
5 Helena Strömgren Sobelkustens somebody to love Shetland sheepdog 23,75
6 Maria Lindh Sine Cera Karelin Pudel 23,55
7 Martina Storck Up Swing Joyful Spirit Golden retriever 23,45
8 Anette Björkvall Shellrick’s you never stop Franz Shetland sheepdog 23,2
9 Emma Thorsell Molly Blandras 23,05
10 Martina Schäfer Colt blandras 18,6
HtM klass 2
1 Caroline Ling Dag och natt The show must go on Storpudel 26,35
2 Robyn Åhlin Sobelkustens A Sky Full Of Stars Shetland Sheepdog 25,6
3 Britt Marie Webster Mountjoy Sagacious Sander Engelsk Springer Spaniel 24,05
4 Inger friberg Black Blossom Lord Sandro Finsk Lapphund 24
5 Annie Gottfridsson Trollflickans Bond Finsk lapphund 22,65
6 Anette Björkvall Shellrick’s Gold Smith Hampus Shetland sheepdog 22,5
HtM klass 3
1 Marita Fagerberg Sheila Border collie 24,4
2 Anna Karlsson Zarvo’s Tangled Up In Blue Shetland sheepdog 23,05

 


Allmänna deltagarkrav för Luleå hundungdom

Allmänna deltagarkrav för Luleå Hundungdoms kurser och aktiviteter

Hunden ska vara vaccinerad enligt Svenska ”Kennelklubbens regler.

Hundens förare ska vara medlem i Luleå Hundungdom eller bli det senast innan första träningstillfället om inte annat anges

Medlemskort/kvitto på betalning ska uppvisas första kurstillfället. Enligt samarbetsavtal mellan Sveriges Hundungdom och Svenska Brukshundklubben kan förare över 25 år gå kurs på sitt medlemskap i Svenska Brukshundklubben.